Szkoła Podstawowa Nr 22

ZIELONE LEKCJE W NIECHORZU - 2016

W dniach od 31.05.2016 r. do 13.06.2016 r. uczniowie  klas III

wraz  z  wychowawcami  wzięli  udział  w  wyjeździe  śródrocznymna  tzw.  „zielone  lekcje”  do Niechorza.

Podczas pobytu spacerowali brzegiem morza lub nadmorskim lasem. Wspaniała pogoda pozwoliła korzystać z kąpieli słonecznych.

Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych, muzycznych i ruchowych:

-  Zabawy ruchowe na plaży.

-  Nauka tańca i zabawy ruchowe przy muzyce.

-  Gry i zabawy na placu zabaw.

-  Kąpiele w basenie zewnętrznym.

-  Gry i zabawy zespołowe na boisku sportowym.

Podczas pobytu odbyły  się wycieczki turystyczne:

-  Piesze wycieczki po najbliższej okolicy – zwiedzanie zabytków, historia  regionu.

-  Wycieczki z przewodnikiem do: Świnoujścia, Trzęsacza, Międzyzdrojów,  Kołobrzegu.

-  Zwiedzanie latarni morskiej.

-  Zapoznanie ze sztuką i kulturą regionalną.

W czsie pobytu wykonywały prace plastyczne z naturalnych okazów przyrodniczych, budowle z piasku, fotografowały ciekawe okazy przyrodnicze.

Wycieczka klasy 3c do Ogrodu Botanicznego 17.05.2016

Koncert w Filharmonii "Dzieci dzieciom"

17.03.2016 r. odbył się wyjazd do Filharmonii na koncert pt. "Dzieci dzieciom". Uczniowie klasy III c i II b z zaciekawieniem uczestniczyli w koncercie. Wykonanie utworów przez młodych artystów na różnych instrumentach np. oboju, skrzypcach, akordeonie  było brawurowe. To był bardzo udany koncert. Po koncercie obserwowaliśmy zabrzańskie gołębie na placu teatralnym.

Czy Arlo znajdzie drogę do domu?

1.12.2015 r. odbył się wyjazd do Multikina na film pt. "Dobry dinozaur". Uczniowie klasy III c z zaciekawieniem obejrzeli film. Przygody dinozaura, to lekcja prawdziwej przyjaźni oraz pokonywanie własnych słabości.

Wycieczka do Palmiarni - 27.10.2015

27 października odbyła się wycieczka do Palmiarni w Gliwicach klas IVa i IVb z wychowawcami panią Beatą Łebkowską i pania Grażyną Chmielewską. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali rośliny i zwierzęta tropikalne. Zobaczyli między innymi wiele drzew owocowych z krajów południowej Europy, Afryki, Ameryki Południowej oraz egzotyczne ptaki gady i płazy. Najbardziej im się podobał niedawno oddany pawilon z rybami pochodzącymi z różnych stron świata. Ryby te pływały w 4 ogromnych akwariach.

Koncert w Filharmonii 4.11.2015

Uczniowie klasy III c po raz pierwszy uczestniczyli w koncercie w Filharmonii Zabrzańskiej. Spotkanie z dyrygentem i orkiestrą na żywo wywarło duże wrażenie.

Jak wygląda koncert? Po wejściu dyrygenta na scenę nie wszyscy widzowie umieli się uciszyć. Dyrygent zaproponował zamknąć oczy i się zrelaksować. Muzyka oczarowała i przeniosła w świat wyobraźni.

Jak się okazuje...Muzyka poprawia koncentrację i nastrój.

Wycieczka do Ustronia 3.06.2015

Prezentacja multimedialna wycieczek do Kopalni, Muzeum i Planetarium realizowanych w programie unijnym "Piórem i węglem do sukcesu"

WĘDRÓWKI PO ZIEMI I NIEBIE
wycieczki unijne sp22p.ppsx
Prezentacja Power Point [31.4 MB]

Wycieczka do Warszawy 15.05.2015

9.12.2014 - Rewia na lodzie "Królewna Śnieżka"

9 grudnia 2014 r. uczniowie klas I - III w katowickim  SPODKU obejrzeli rewię na lodzie pt. "Królewna Śnieżka". Wspaniała scenografia i choreografia, piękne kostiumy oraz towarzysząca  muzyka oczarowała młodych widzów. Mistrzowskie  ewolucje na lodzie dostarczyły najmłodszym widzom niezapomnianych wrażeń.

Wycieczka do Bielska-Białej maj 2014

Klasy Va i Vb uczestniczyły w wycieczce do Bielska- Białej zorganizowanej przez wychowawców:

p. B.Łebkowską i p.G.Chmielewską.

DREAM PARK OCHABY - Park Rozrywki i Edukacji.

Wycieczka do Koszęcina

Wycieczka do ZOO w Chorzowie 2013