Szkoła Podstawowa Nr 22

Wydarzenia w szkolnej bibliotece

Szkoła Podstawowa nr 22 organizuje wiele specjalnych wydarzeń podczas roku szkolnego, mających na celu zachęcanie uczniów do czytania większej ilości książek. Na bibliotecznych półkach znaleźć można  książki związane z główną osią programu nauczania, materiały źródłowe, ale także książki fabularne i lektury oraz czsopisma.

Udział w akcji JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

Nasza szkoła wzięła udział w akcji " Jak nie czytam jak czytam". Uczniowie klas 1-3 czytali w klasach  swoje ulubione  książeczki wraz z wychowawcami, a  uczniowie klas 4 - 6 zebrali się na boisku szkolnym, aby dołączyć do w/w akcji. Jej celem było pokazanie, że chętnie czytamy książki. Korzystając z okazji przeprowadzona została akcja Bookcrossing - uwalnianie książek. Każdy uczeń mógł w tym dniu wziąć do domu wybraną przez siebie książeczkę i po przeczytaniu podać ją dalej, kolejnemu czytelnikowi.

Pasowanie na czytelnika

W dniu 25 kwietnia  2017 r. uczniowie  klasy pierwszej dołączyli  do grona czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość  ta nawiązywała do Święta Książki, które obchodzone jest 23 kwietnia .W trakcie uroczystości  pierwszaki wysłuchały wierszy recytowanych przez koleżanki i kolegów z klasy 5, zapoznali się z prośbami książki i zostali pasowani przez pana dyrektora  i panią bibliotekarkę na czytelników szkolnej biblioteki. W tym dniu po raz pierwszy każdy pierwszak wypożyczył pierwsza książkę. Radość dzieci była ogromna, co widać na zdjęciu.

KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

W ramach realizacji programu dotyczącego Rozwoju czytelnictwa, w naszej bibliotece ma miejsce "Kiermasz taniej książki". Są to nowości literackie dostosowane do wieku i zainteresowań czytelniczych uczniów. Również nauczyciele i rodzice mogą znaleźć tutaj ciekawe oferty wydawnicze. Atrakcyjne ceny są kusząca ofertą do zakupienia książek.  Zapraszamy do biblioteki!

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

W styczniu 2017 r. obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły, Władysława Broniewskiego. Z tej okazji uczniowie klasy piątej przedstawili krótki program poetycki, recytując  wiersze Władysława Broniewskiego. W klasach młodszych  pani bibliotekarka czytała wiersze, przedstawiające poszczególne pory roku.

LEGENDA O SKARBNIKU

Biblioteka szkolna organizuje wiele wydarzeń podczas roku szkolnego, mających na celu zachęcanie uczniów do czytania  książek.  W grudniu w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania dla przedszkolaków i klas III z okazji Barbórki. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali legendy o skarbniku, rozwiazywali zagadki i kolorowali ilustracje.

Dzień Pluszowego Misia 2016

Dnia 23.11.2016 r. w Miejskiej Bibliotece odbyło sie spotkanie z okazji obchodów Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie klasy pierwszej na spotkanie przybyli ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami.

Kiermasz książek

Kontakt:

mgr Iwona Pawełek - Remlein

E-mail:iwcia47@interia.pl

mgr Sebastian Wątor

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika szkolnej biblioteki miało miejsce w dniu 21 kwietnia. Pierwszaki wysłuchały opowiadania książeczki " Cukierku, gdzie jesteś?". Kolejnym punktem spotkania było złożenie przysięgi-obietnicy o poszanowaniu wypożyczanych książek oraz pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki. Punktem kulminacyjnym było wypożyczenie każdemu pierwszakowi pierwszej książeczki. Uroczystość pasowania zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Konkurs Ilustracja do wiersza Juliana Tuwima. Konkurs zoorganizowała pani Iwona Remlein - Pawełek

Rok 2013 rokiem Juliana Tuwima w bibliotece szkolnej.

Rok Juliana Tuwima w bibliotece

Odwiedziny dzieci z Przedszkola nr 27 - grudzień 2012