Szkoła Podstawowa Nr 22
Szkoła Podstawowa Nr 22

II edycja miejskiego konkursu Piosenka Moich Marzeń

1 czerwca  2017 r. odbyła się II edycja Miejskiego Konkursu Świetlicowego „Piosenka Moich Marzeń”. Pomysłodawcą oraz organizatorem była pani Krystyna Jurochnik. 

Gościnnie wystąpiły dzieci z Przedszkola Nr 3. 

I miejsce zajęła: Maja Andrychowska  - SP26

II miejsce zajął: Kacper Brzoska - SP 28

III miejsce zajęła: Wiktoria Bąk - SP28

Wyróżnienie II stopnia zajęła: Nicola Głombica - SP16

Wyróżnienie II stopnia zajęła: Zofia Słaboń - SP 42

Wyróżnienie III stopnia zajęła: Justyna Dutkowiak - SP21

 

Dzień Dziecka 2017

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy IIc zostali zaproszeni na kręgle, owocowe desery oraz do bawialni "Mali Odkrywcy". 

Zielone lekcje 2017 w Mikoszewie

Uczniowie klas trzecich od 29.05.2017 do 12.06.2017 spędzili  nad morzem w Mikoszewie. Spacery wybrzeżem i zabawy na plaży dostarczyły niezwykłych przeżyć. Dzieci uczestniczyły w kilku całdziennych wycieczkach do Gdyni, Gdańska, Krynicy Morskiej, do Jantaru i Malborka. Płynęły statkiem po Zatoce Wiślanej w Krynicy Morskiej. Zwiedzały Rezerwat Przyrody Mewia Łacha. Wielu wrażeń dostarczyły ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawy przy muzyce.

Jak nie czytam jak czytam

Nasza szkoła wzięła udział w akcji " Jak nie czytam jak czytam". Uczniowie klas 1-3 czytali w klasach  swoje ulubione  książeczki wraz z wychowawcami, a  uczniowie klas 4 - 6 zebrali się na boisku szkolnym, aby dołączyć do w/w akcji. Jej celem było pokazanie, że chętnie czytamy książki. Korzystając z okazji przeprowadzona została akcja Bookcrossing - uwalnianie książek. Każdy uczeń mógł w tym dniu wziąć do domu wybraną przez siebie książeczkę i po przeczytaniu podać ją dalej, kolejnemu czytelnikowi.

koordynator akcji:Iwona Remlein Pawełek

Regionalne Zawody Ringo

W dniu 15.05. I Regionalne Zawody Ringo. Nasi uczniowie Nicola Kopia i Mateusz Kopyciński zajęli II miejsce zdobywając srebrny medal.

Opiekun: Sonia Gross Górka

Gratulujemy!

Spotkanie z pisarzem

W dniu 15 maja 2017 r. uczniowie klas szóstych z naszej szkoły,  uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem, panem Kazimierzem Szymeczko, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Nawet nie spostrzegliśmy się, kiedy  trzeba było wracać do szkoły. Zainteresowani książkami pana K. Szymeczko mogli kupić wybraną przez siebie książkę z autografem autora. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.

Udziała w akcji "Uliczne czytanie"

10 maja w Zabrzu po raz drugi miała miejsce akcja "Uliczne czytanie". Uczniowie z klas czwartych i szóstych naszej szkoły aktywnie wzięli udział w tym wydarzeniu. Nasze hasło: "Uczniowie Szkoły Dwudziestej Drugiej uwielbiają książki długie. Choć sportowcy i wciąż gramy, bardzo chetnie je czytamy".
 

Festyn szkolny 22.04.2017

Festyn Szkolny

22 kwietnia 2017 r.

W dniu 22.04.2017 r.  od godz. 9.00 do 13.00 na hali gimnastycznej przy ul.Wojciecha  odbył się Festyn Szkolny.

Program:

Festiwal Piosenki Dziecięcej

Festiwal Piosenki Angielskiej

Występ taneczny

Recytacja wierszy

Przedstawienie satyryczne

Pokaz judo

Gry i zabawy

Turnieje sportowe

 

Dziekujemy za udział!

Wiosna z teatrem 20.03.2017 r. - Baśń o dwunastu miesiącach, Mały książę, Wiosenne przedstawienie, Kaczuchy, Maszeruje Wiosna, Pobudka...

Wyjazd na lodowisko

Dnia 27.02.2017 r. klasa IV a udała się na zajęcia sportowe na lodowisko do Bytomia. Dzieci pod opieką p. Sonii Gross – Górki i p. Mirosławy Losy jeździły na łyżwach. Jedne, np. Oliwia J., Oliwia N., Oliwia M., Jakub B. doskonaliły swoje umiejętności ucząc się jazdy na łyżwach do tyłu i przeplatanki. Inne np. Filip W., Bartek S. stawiały pierwsze kroki na lodzie. Wszyscy wspaniale sie bawili. Po spaleniu kalorii uzupełniliśmy je pysznymi lodami.

Bal karnawałowy 2017

Dnia 15.02.2017 r. na sali gimnastycznej odbył sie bal karnawałowy dla uczniów klas I - III. W tym roku na balu pojawiły się księżniczki, rycerze, wampiry, duchy, supermeni oraz fantastyczne zwierzęta. 

Wycieczka do Gliwic

W dniu 13.01.2017 r. kl. V b z p. B.Łebkowską i p. G. Chmielewską była w muzeum Zameczku Piastowskim w Gliwicach. Uczniowie oglądali wystawę o pradawnym środowisku przyrodniczym – m.in. szczątki zwierząt. Elementem historycznej ekspozycji były również broń, stroje mieszczan z XV i XVIII w. makieta miasta, chaty wiejskiej.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

W szkole w dniach 6.02. - 9.02.2017 r. obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. W klasach przeprowadzone zostały zajęcia na temat zagrożeń w Internecie. Klasa III a przygotowała przedstawiwnie pt. "Zuzia i Tunio poznają Internet". Uczniowie obejrzeli filmy "Owce w sieci" oraz rozwiązywali krzyżówki i quizy na temat bezpiecznego surfowania w Internecie.

Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 22 - zabawa we Frajdzie, wyjazd na basen, robienie masek karnawałowych...

Żywa lekcja przyrody

23 listopada 2016 r. uczniowie uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu – „Żywej lekcji przyrody”, podczas której mogli obejrzeć z bliska żywe owady, pajęczaki (pająki, skorpiony). płazy i gady. Nietypowe spotkanie ze zwierzętami okazało się bardzo interesujące. Uczniowie zdobyli nową wiedzą na temat budowy, sposobu odżywiania i występowania zwierząt, obrony w wyniku zagrożenia. Spotkanie z żywymi zwierzętami dostarczyło dużo radości i wrażeń.

11 listopada Dzień Niepodległości

Finał 15. Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Barwnym korowodem z pl. Wolności do budynku Teatru Nowego w Zabrzu rozpoczęło się świętowanie finału jubileuszowej, 15. Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W ciągu piętnastu lat blisko 200 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz innych placówek oświatowych uczestniczyło w rożnych formach działań profilaktycznych. My też tam byliśmy.

11.10.2016 - BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

11.10.2016 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „To nie żarty – czyli ostrożność nigdy nie zawadzi”, którego głównymi bohaterami byłi Pompon i Bąbel. W przedsięwzięcie, organizowane przez Urząd Miejski w Zabrzu oraz MOK włączyli się także policjanci, którzy uczyli najmłodszych bezpiecznych zachowań.

1.10.2016 - SKARBNIKOWE GODY - URODZINY ZABRZA

W tym roku Skarbnikowe Gody odbyły się 1 października. Barwną Paradę z pl. Wolności o godz. 11.00. poprowadzil legendarny Skarbnik wraz z zabrzańską Górniczą Orkiestrą Dętą „Makoszowy”. W paradzie wzięli też udział goście z polskich i zagranicznych miast partnerskich, dzieci i młodzież z zabrzańskich przedszkoli oraz szkół, grupy sportowe i taneczne, kluby uczniowskie, placówki kulturalne i oświatowe, stowarzyszenia, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy. Szkołę Podstawową Nr 22 reprezentowali uczniowie klas sportowych: judo i piłki nożnej.

1.09.2016 -  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.

Choć wczoraj było tu cicho, dziś miły gwar jest przed szkołą.

24.06.2016 -  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016. DZIĘKUJEMY!

17.06.2016 - Dzień bez Przemocy

W dniu 17.06.2016r obchodziliśmy w szkole Dzień bez Przemocy - Dzień Wzajemnej Pomocy.      

Przeprowadziliśmy  zajęcia  pt „Kto pomoże Toli i Tymkowi?  oraz „Bezpieczne wakacje”. Dzieci z klas młodszych kolorowały hasła „Szkoła bez Przemocy”. Na Apelu „Dobre duszki” klas I-III otrzymały dyplomy  i upominki.

 Nauczyciele grali z przedstawicielami uczniów w unihokeja pozostali uczniowie z klas 4-6 dzielnie kibicowali. Wygrali nauczyciele J!

Po meczu ogłosiliśmy wyniki wyboru najsympatyczniejszej dziewczyny i najsympatyczniejszego chłopaka z klas IV-VI. W tym roku szkolnym została wybrana Ania Bieloch z klasy Vb oraz Emil Ptak z klasy IVa.

Dla starszych klas była również pogadanka z Policją na temat używek i narkotyków oraz konkursy „Co to jest dobra opieka?”( konkurs plastyczno-literacki) lub/oraz ”Moje bezpieczne wakacje2016- (Nie)znane atrakcje mojego regionu” (plastyczny)

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom za współpracę, a panu Markowi Kasprzyk za zorganizowanie meczu. J

Małgorzata Fron - pedagog

8.06.2016 - Dzień Matki i Ojca

08.06.2016 roku klasa 1c oraz klasa 2a przygotowały uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca.

Wspólnie przygotowane święto dostarczyło Wszystkim wielu pozytywnych emocji. Mile spędzony czas zapamiętamy na pewno na długo.  

Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniach.

1.06.2016 - KONKURS "PIOSENKA MOICH MARZEŃ"

1 czerwca odbył się po raz pierwszy w Dzielnicowym Ośrodku Kultury miejski świetlicowy konkurs muzyczny PIOSENKA MOICH MARZEŃ. Pomysłodawcą oraz organizatorem jest Krystyna Jurochnik.
Pierwsze miejsce zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 42 Amelia Żebrowska.
Gościnnie wystąpiła klasa 1c - pod przewodnictwem Sonii Grymy -  zwyciężczyni  V edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej.
Gościnnie wystąpiły  także dzieci z Przedszkola Nr 3 w Zabrzu - Biskupicach.

Składamy podziękowania Jury, pani Bożenie Skowronek za udostępnienie sali i nagłośnienia.  Dziękujemy także rodzicom za pomoc w projektowaniu wnętrza sali oraz nauczycielom za  zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie dzieci do występów.
 

Test Umiejętności Trzecioklasisty maj 2016

Test Umiejętności Trzecioklasisty pomaga sprawdzic poziom wiadomości i umiejetności okreslonych w podstawie programowej.

Uczniowie klas trzecich przystąpili do testu w maju 2016 r. Wyniki już wkrótce.

Życzymy powodzenia!

 

Dzień Ziemi 2016 - konkurs ekologiczny

Klasy I -VI wzięły udział w obchodach Dni Ziemi. Uczniowie obejrzeli przedstawienie o tematyce ekologicznej.

Na sali judo odbył sie konkurs ekologiczny dla klas I -III. I miejsce (wycieczkę dla całej klasy z wychowawcą do Ogrodu Botanicznego)  zdobyla klasa III c.

 

Festyn szkolny 2016

23.05.2016 roku w naszej szkole odbył się festyn pod hasłem "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ". Na wszystkich czekało wiele atrakcji począwszy od gier i zabaw ruchowych, zagadek, matematycznych, loterii fantowych, a skończywszy na dmuchańcach dla najmłodszych, warsztatach de coupage czy pokazie zumby.

W trakcie trwania festynu mogliśmy podziwiać uczestników i laureatów 7 edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej oraz laureatów szkolnej Piosenki Angielskiej.

Tego dnia odwiedził nas również zespół 40% oraz grupa taneczna "Arabeska" z Dzielnicowego Ośrodka Kultury. Mogliśmy podziwiać pokazy służb mundurowych, wozy strażackie oraz policyjne. Chętnie towarzyszyła nam maskotka Górnika Zabrze oraz maskotka śląskiej policji "Sznupek". W trakcie trwania festynu można było zakupić książki na kiermaszu, podziwiać występy recytatorskie, mecz towarzyski, czy pokaz judo. Miła i fantastyczna atmosfera udzieliła nam się wszystkim.

Całość w profesjonalny sposób prowadziły pani Krystyna Jurochnik oraz Karina Gryma.

 

Przedszkolaki w szkole

5 kwietnia  2016 r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 17 w Zabrzu. Zajęcia w klasie szkolnej wywołały dużą ciekawość. Z zaangażowaniem układały puzzle i wykonywały prace plastyczne. Zadania na tablicy interaktywnej sprawiły im wiele radości i zadowolenia. Z przejęciem kolorowały olbrzymiego motyla, układały figury geometryczne i ...sprzątały las. Zabawa z piosenką "Poznajmy się" pozwoliła miło spędzić czas w naszej szkole. Dziekujemy za wizytę. Spotkanie zorganizowały wychowawcy klas trzecich p.Mariola Domagała, p.Jadwiga Leksy i p.Elżbieta Zawada.

WOŚP 2016

Ciekawe, zabawne, niezwykłe - Magik Show 2016

Klasy I - VI uczestniczyły w niezwykłym pokazie Magik Show. Sztuki magiczne wykonywane przez magika wymagały dużych umiejętności i robiły duże wrażenie na dzieciach.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

Mikołajki 2015 w klasie pierwszej

7.12.2015 - Spotkanie z autorem Waldemarem Cichoniem

Dnia 7.12.2015 r. naszym gościem był z pisarz Waldemar Cichoń. Autor serii książek o "Kootku Cukierku". Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów klas I-III. Dzieci z chęcią wysłuchały fragmentu książki, czytanego przez pisarza oraz zadawały autorowi dużo ciekawych pytań.

4.12.2015 - Mikołajki na sportowo w MOSiR

4.12.2015 uczniowie klas I - III naszej szkoły mogli spedzić w bajkowej krainie w towarzystwie Mikołaja, Śniezynek i innych postaci. Dzięki MOSiR w Zabrzu Sp. z o.o, Urzędu Miejskiego oraz zaprzyjaźnionych firm, zabrzańskie dzieci mogły skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji takich jak: delfin, kura, zamek, statek, wyspa piratów i wielu innych. Podczas wydarzenia mogły pomalować buzie i uczestniczyć w różnych grach, animacjach, zajęciach sportowanych przygotowanych min. przez: trenerów Górnika Zabrze, MKS Zabrze, Aikido, Cheerleaders Energy i Aktywnego Zabrza. Uczestnicy otrzymali poczęstunek i upominki.

25.11.2015 - Światowy Dzień Pluszowego Misia

25.11.2015 r.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.ciekawe informacje o misiach można znależć na gazetce przy bibliotece szkolnej.  Znajdują się tam również prace plastyczne uczniów klas I - III przedstawiające pluszowe misie. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli dnia 25 listopada 2015 w spotkaniui w Miejskiej Bibliotece Filia 2.

Pokaz judo w Szkole Muzycznej

III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych

16.10.2015 r. drużyna naszej szkoły w składzie:

  1. Getka Wiktoria

  2. Kulik Wiktoria

  3. Kopia Nikola

  4. Korzeńska Agata

  5. Turij Oliwia

  6. Stawowska Anita

wywalczyły III miejsce w MISTRZOSTWACH ZABRZA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

GRATULUJEMY!

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Dzień Matki i Dzień Ojca 2015

 26 maja 2015 w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki i Dzień Ojca. Uczniowie klasy pierwszei i czwartej pod kierunkiem pani Mirosławy Wiśniowskiej przygotowali program artystyczny.

WF z Klasą. Zobacz nasz
szkolny blog.
http://blogiceo.nq.pl/sp22zabrze/projekt-w-naszej-szkole/ 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Szkoła Podstawowa nr 22