Szkoła Podstawowa Nr 22
Szkoła Podstawowa Nr 22

Miejski Konkurs Matematyczny 2015

Festiwal Piosenki Dziecięcej 2015

Festiwal Piosenki Dziecięcej miał miejsce 20 marca 2015 roku w Dzielnicowym  Ośrodku Kultury w Biskupicach. Witając wiosnę dzieci zaprezentowały polskie piosenki o tematyce wiosennej. Organizatorem oraz pomysłodawcą była pani Krystyna Jurochnik. 

 Gościnnie w Festiwalu udział wzięły dzieci z Przedszkola Nr 3. 
 
I miejsce zajęła Ewelina Sobolewska
 
Serdecznie gratulujemy!!!
 

Pasowanie na czytelnika  - 17.04.2015

W dniu 17 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika szkolnej biblioteki". Podczas tej uroczystości uczniowie klas pierwszych rozwiązywali zagadki i krzyżówki dotyczące znajomości tytułów bajek oraz ich bohaterów. Po złożeniu przysięgi, uroczystego pasowania na czytelników dokonały wiecedyrektor szkoły i pani bibliotekarka. W tym dniu każdy pierwszoklasista wypożyczył pierwszą książkę, aby móc miło spędzić wolny od nauki czas i doskonalić technikę czytania.

Bal karnawałowy  2015

Jasełka

Zabrzańskie Dni Anioła - kiermasz szkolny

W dniu 17.12.2014 r. Szkoła Podstawowa nr 22 wzięła udział w III Zabrzańskich Dniach Anioła pod hasłem „Bądźmy Aniołami choć przez jeden dzień” nad którymi patronat sprawuje Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Tego dnia korytarze szkoły zostały przyozdobione aniołami, wykonanymi samodzielnie przez uczniów różnych klas. Na ścianach naszej szkoły pojawiły się plakaty informujące i zachęcające do przyłączenia się do „anielskich harców”.

Dla klas I - III odbyła się dla uczniów projekcja filmu pt. „Niebo istnieje naprawdę”. Od godz. 15.00 rozpoczął się kiermasz świąteczny, który trwał do godz. 17.00. Na korytarzach pojawiły się stoiska. na których mieniły się blaskiem i urzekały swym pięknem bożonarodzeniowe ozdoby. Każda klasa już od pierwszego listopada, niejednokrotnie przy współpracy z rodzicami przygotowywała: stroiki świąteczne, ozdoby na choinkę, różnorodne ozdoby z masy solnej, aniołki z makaronu, kartki świąteczne. Zorganizowany został konkurs plastyczny na „Anielską kartkę”, połączony z wystawą prac. Na koniec każdy mógł kupić coś słodkiego. A wszystko to odbywało się przy akompaniamencie „anielskiej muzyki”. Dziewczynki z klasy VI  zagrały na fletach „anielski koncert”. O godz. 16.00 miało miejsce przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane  przez uczniów klasy szóstej.Dochód uzyskany ze sprzedaży kartek zostanie przeznaczony na misje do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Dzień Górnika 2014

4 grudnia 2014 z okazji Dnia Górnika zostało zorganizowane spotkanie z  górnikiem. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o pracy górników pod ziemią. Ciekawość wzbudziły medale na mundurze. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy I c i II c z wychowawcami p.Jolantą Siwonią i p.Elżbietą Zawadą.

Mikołajki 2014

Uczniowie z klas I - III uczestniczyli w mikołajkowej imprezie w MOSiR w Zabrzu.

Dzień Pluszowego Misia 25 listopada 2014

25 listopada 2014 w naszej szkole obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych pod kierunkiem pani Iwony  Pawełek.

Sambo, tenis stołowy...

W październiku 2014 r. w GŁOSIE ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ ukazały się informacje na temat imprez organizowanych w naszej szkole: Turnieju Sambo - Judo oraz tenisie stołowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Turnieje tenisa stołowego

Biuletyn 1711 Bytom.docx
Dokument Microsoft Word [2.8 MB]
Biuletyn 2510.docx
Dokument Microsoft Word [3.3 MB]

Festyn szkolny 27.09.2014

Współzawodnictwo sportowe - klasyfikacja w mieście

W roku szkolnym 2013/2014 Szkoła Podstawowa Nr 22 zajęła VIII miejsce w klasyfikacji końcowej współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych Grodzkiego Szkolnego Związku Sportowego miasta Zabrze.

Uczniowie brali udział i zdobyli punkty w następujących dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, ręcznej, piłce nożnej, tenisie stołowym, szachach, biegach przełajowych, grach i zabawach.

110 lat Szkoły Podstawowej Nr 22

18 czerwca 2014 roku Szkoła Podstawowa

Nr 22 obchodziła 110 rocznicę powstania szkoły.

Uczniowie i zaproszeni goscie uczestniczyli we Mszy Św.

 Prezentacja multimedialna przeniosła nas w czasie. 

W Spektaklu "Szkolne Dziady"  przedstawiono wydarzenia na szkolnym strychu.

Msza św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biskupicach

110 lat SP 22 - Przemarsz klas I -VI, nauczycieli i zaproszonych gości do sali gimnastycznej

110 lat SP 22 - Powitanie gości

110 lat SP 22 - Pokaz judo, hokeja, piłki nożnej. Spektakl "Szkolne Dziady", recytacja wierszy.

110 lat SP 22 - Uroczyste otwarcie nowej sali sportowej. Izba pamięci.

Zwiedzamy zamek w Toszku

Dnia 12 czerwca 2014 roku odbyła się wycieczka do Toszka. Uczniowie klas pierrwszych pod opieką wychowawców pani J.Leksy, M.Domagały, E.Zawady i pani S.Kocwender zwiedzali zamek

w Toszku. Obejrzeli spektakl lalkowy pt."Legenda

o złotej kaczce". Dużo emocji dostarczyła wizyta Białej Damy i biesiada przy ognisku na dziedzińcu

z pieczeniem kiełbasek.

Dzień Europejski 2014

Zajęcia dla przedszkolaków

26 marca oraz 1 kwietnia naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 3 oraz dzieci z przedszkola Nr 27. Zabawy muzyczno - ruchowe oraz zajęcia plastyczne przygotowały p. Krystyna Jurochnik, p. Jolanta Siwonia oraz p. Mirosława Wiśniowska. Na pożegnanie przedszkolaki otrzymały kolorowe upominki.

Kermasz Taniej Książki

Jak co roku na wiosnę w bibliotece szkolnej ma miejsce KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI. Cieszy się on dużym zainteresowaniem wsród uczniów poszczególnych klas.

Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo

Festiwal Piosenki Dziecięcej VI edycja

Wraz z nadejsciem wiosny 21 marca 2014 r. w Domu Kultury "Gwarek" odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej - VI edycja. Organizatorem i pomysłodawcą była pani Krystyna Jurochnik. W festiwalu uczestniczyły dzieci z klas I - III.

 

Laureaci konkursu:

I miejsce Adrianna Urynowicz

II miejsce Sonia Gryma

III miejsce Maja Szatka

wyróżnienia:

Natalia Woźniak

Żaneta Siwonia

Małgorzata Półtoranos

GRATULUJEMY!


Gościnnie wystąpiła grupa SMERFÓW oraz grupa SÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI z Przedszkola Nr 3. Dziękujemy!

W karnawale bawimy się wspaniale!

 

"Maskarada, maskarada,

gra muzyka — rym-cym-cym!

Każdy maskę dziś nakłada,

nie wiadomo — kto jest kim.

Kim jesteście, moje maski?

Nie powiecie? — To bez łaski. Choć tu każdy jest w kostiumie,

ja znajomych poznam w tłumie".

 autor: Maria Terlikowska

 

17 lutego 2014 r. sala gimnastyczna  zamieniła się w salę balową. Dzieci z klas I –III w oryginalnych kostiumach karnawałowych pojawiły się na balu. Tańczyły znane tańce np. „Lambadę”, „Makarenę”, „Kaczuchy”, „Mam chusteczkę haftowaną”. Wspaniale bawiły się przy znanych przebojach. W czasie zabawy zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia „Portrety”.

 

Bal karnawałowy 2014

Bal karnawałowy z poczęstunkiem  prowadzony przez panią Krystynę Jurochnik w świetlicy szkolnej miał miejsce 10.01.2014 roku. Tegoroczną Królową Balu została Klaudia Kościsty natomiast Królem Balu Dawid Rother.

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Dzień Babci i Dziadka - teatrzyk przygotowała klasa III b pod kerunkiem pani M.Wiśniowskiej

Jasełka 2013

Jarmark adwentowy

 

Tegoroczny jarmark adwentowy odbył się 07.12.2013 r. w sobotę w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu Biskupicach. Produkty jakie zaprezentowaliśmy wykonały dzieci na zajęciach pani Krystyny Jurochnik oraz Alicji Michalskiej.

 

            W trakcie  jarmarku nasi uczniowie zaśpiewali  „Pada śnieg”, „Zima”, „Pojedziemy saniami” oraz wspólnie z Gimnazjum nr 5 zaprezentowali „Jam jest dudka” oraz „Lulajże Jezuniu”.

 

           W konkursie dzielnicowym na najładniejszy plakat jarmarkowy 3 miejsce zajęli bracia:  Jakub i Marcin  Kruk. Natomiast wyróżnienie zdobyli Mateusz Bujas oraz Kamil Długosz.

 

          Nad pełną organizacją czuwała pani Krystyna Jurochnik.

Prace uczniów wykonane na konkurs pod kierunkiem pani Krystyny Jurochnik, Mirosławy Wiśniowskiej, Jolanty Siwoni.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 Nasze pierwszaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia 2013. W trakcie spotkania z panią bibliotekarką, poznały historię Dnia Pluszowego Misia (25 listopada) oraz uczestniczyły w zabawach i konkursach. W nagrodę zostały poczęstowane żelkami - Miśkami.

Spotkanie uczniów  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Biskupicach zorganizowała pani Iwona Remlein – Pawełek przy współpracy z wychowawcami klas pierwszych.

Bal andrzejkowy 2013 w świetlicy szkolnej

Halloween 2013

 W ten wieczór na sali gimnastycznej zabawa była pierwszorzędna!!!

Dzięki inicjatywie samorządu szkolnego SP22, uczniowie z klas IV - VI mogli zaprezentować niesamowite kostiumy i potańczyć podczas dyskoteki szkolnej.

Stroje niektórych koleżanek i kolegów były co najmniej straszne i odjazdowe !!!

Urodziny Kubusia Puchatka w świetlicy szkolnej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - KONCERT JESIENNY

„Za naszym oknem pada deszcz
Na piecu skrzypce stroi świerszcz
Dziewczyny płaczą, bo skończyło się już lato
I tylko słychać gdzieś
Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie…”

XV INAUGURACJE MISTRZOSTW RINGO W ZABRZU

W dniu 23.10.2013 roku odbyły się XV Inauguracje Mistrzostw Ringo w Zabrzu pod patronatem  Prezydent Małgorzaty Mańki Szulik. W zawodach brali udział uczniowie naszej szkoły odnosząc nastepujące sukcesy:

II miejsce:

Gruszczyńska Laura

Zawadzka Klaudia

 

VII miejsce:

Wilk Jan

Ptak Tomasz

 

Serdecznie gratulujemy!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

"Był plecak na plecach i były walizki.

A teraz wakacje skończone.

Tornistry i teczki czekają na wszystkich

i zaraz zadzwoni dzwonek".

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

ZIELONE LEKCJE 2013 W ROWACH

 

    W czasie pobytu dzieci uczestniczyły w trzech wycieczkach z przewodnikiem: do Słupska, Ustki i Słowińskiego Parku Narodowego. Dzieci odbywały również piesze wycieczki po Rowach. Zapoznały się ze sztuką i kulturą regionalną, pracą rybaków. Uczestniczyły w  warsztatach regionalnych. Poznały  kaszubski alfabet, tańce oraz instrumenty ludowe. Podziwiały uroki nadmorskiej przyrody, klifowe wybrzeże i wydmy.

 

Wycieczka do Ochabów w ramach programu SUKCES ROŚNIE Z NAMI. Park Miniatur w Ochabach, Park Dinozaurów, Park Linowy.

BEZPIECZNE WAKACJE

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY - organizator: pani Małgorzata Froń, pani Sonia Gross - Górka, pan Marek Kasprzyk

Dzien bez przemocy.doc
Dokument Microsoft Word [26.5 KB]

Wyniki konkursu na najsympatyczniejszego chłopaka i najsympatyczniejsza dziewczynę z naszej szkoły:

Wiktor Gruszczyński

Justyna Krasecka

WYKONANIE prac na konkurs „Na tropie piękna”

W ramach konkursu należy opisać lub narysować piękne miejsce w twojej okolicy, technika prac dowolna format pracy maxA0, w przypadku pracy literackiej max.3600 znaków..

Trzy  najładniejsze i najciekawsze prace nagrodzimy, a dwadzieścia wyślemy na konkurs ogólnopolski. Proszę  przynieść własne materiały i przybory za pomocą których będziecie wykonywać prace. Już dziś pomyślcie, o czym będziecie pisać lub co będziecie rysować.

Osoby chętne do udziału w konkursie:

Wiktoria Klyszcz

Dominika Zawisza

Daria Siwonia

 

Praca zbiorowa pt. „Nasza klasa - tak się wspólnie bawimy”.


 DOBRE DUSZKI:

Sonia Gryma kl.I a

Oskar Macioch I b

Krzysztof Chmielewski II a

Agata Korzeńska II b

Paulina Macioch III a

Adam Gruszka III b

Jessica Szarłat III c

 

Turniej gry w 2 ognie wygrała klasa III b

 

Dziekujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy!.

FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ V EDYCJA. Festiwal zoorganizowała pani Krystyna Jurochnik. W drugiej części festiwalu wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 3.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI. Przedstawienie pt. "Z wiytą u Juliana Tuwima" przygotowała pani Iwona Remlain - Pawełek oraz pani Beata Łebkowska - Płaczek.

PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI "DNIA ZIEMI" PT. "LEŚNI PRZYJACIELE". Przedstawienie przygotowała klasa IV b pod kierunkiem pani Grażyny Chmielewskiej.

Na dzwonkach grał zespół muzyczny prowadzony przez panią Alicję Michalską.

PRZEDSTAWIENIE EKOLOGICZNE "JUTRO TEŻ ZAŚWIECI SŁOŃCE" - przedstawienie przygotowały klasa II b i klasa VI a pod kierunkiem pani Moniki Przybycień i pani Mirosławy Losy

Warsztaty ekologiczne w klasie III c - Biogaz

PRZEDSTAWIENIE "W POSZUKIWANIU WIOSNY". Teatrzyk przygotowała klasa II b pod kierunkiem pani Mirosławy Wiśniowskiej.

Profilaktyka zębów - przedsawienie w wykonaniu dzieci ze świetlicy szkolnej pt. "Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć". Opiekun Krystyna Jurochnik

Dzień Bezpiecznego Internetu - przedstawienie "Zuzia i Tunio poznają Internet". Przedstawienie przygotowała klasa III c pod kierunkiem pani Elżbiety Zawady.

Zajęcia dla przedszkolaków: pokaz tańca makarena, gry matematyczne, gry edukacyjne przy tablicy interaktywnej.

Jasełka - zdobyły wyróżnienie za interpretację muzyczną. Jasełka przygotowała pani Małgorzata Lewandowska.

Zwyczaje świateczne w Europie

Mikołajkowe zwyczaje

Dzień Edukacji Narodowej - SZKOŁA TALENTÓW

Centrum Edukacji Ekologicznej

Dzień Europejski 2012. Przedstawienie przygotowała klasa IIc pod kierunkiem pani Elżbiety Zawady.

WF z Klasą. Zobacz nasz
szkolny blog.
http://blogiceo.nq.pl/sp22zabrze/projekt-w-naszej-szkole/ 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Szkoła Podstawowa nr 22